Събития

Започна жътвата в Монтанско

  25.06.2026 16:00             
Започна жътвата в Монтанско

С тържествен ритуал и водосвет днес беше дадено началото на жътвата на пшеницата в област Монтана. Първите ръкойки паднаха в землището на бойчиновското село Мадан.

Събитието е организирано от Съюза на зърнопроизводителите в Монтана, а домакин бе  фирма „Пивел“.

В област Монтана с хлебно зърно са засети 519 000 декара. Това е с над 100 000 декара повече от предишната година.  

С пълна сила върви жътвата на ечемика, площите са 52 000 декара, което е с 37 000 декара по-малко отминалата година. В Златията добивът е 700 килограма от декар.

СИТ

 



Затвориха в психиатрия мъж, тормозил жена си повече от година и я заключвал в апартамента
Апаши източиха 300 литра нафта от влекач
СУ "Христо Ботев" Козлодуй - връчи дипломи на випуск 2026
Задържаха 23 000 литра фалшив перилен препарат край Видин
Пробив в медицината: AI проектира ваксина за защита срещу бъдещи пандемии
1,3 милиона евро за ремонт на Дома за стари хора в Кутово