17-годишна родилка е транспортирана с въздушна линейка от монтанската болница към софийска клиника. Младата майка е с тежки усложнения. Тя е приета в болницата по-рано през деня. Докторите установили, че има увреждане на бъбреците и въпреки усилията им, състоянието й се влошавало. Тогава е взето решение да бъде транспортирана с хеликоптер към София.
От началото на годината това петата ситуация, в която се е наложило докторите в Монтана да търсят помощ от въздушните линейки, каза директорът на МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“, д-р Тони Тодоров.
При нормални метеорологични условия въздушната линейка стига за 20 минути до столицата.





