Събития

Вдигнаха с хеликоптер от Монтана към София 17-годишна родилка

  24.06.2026 16:13             
Вдигнаха с хеликоптер от Монтана към София 17-годишна родилка

17-годишна родилка е транспортирана с въздушна линейка от монтанската болница към софийска клиника. Младата майка е с тежки усложнения. Тя е приета в болницата по-рано през деня. Докторите установили, че има увреждане на бъбреците и въпреки усилията им, състоянието й се влошавало. Тогава е взето решение да бъде транспортирана с хеликоптер към София.
От началото на годината това петата ситуация, в която се е наложило докторите в Монтана да търсят помощ от въздушните линейки, каза директорът на МБАЛ „Д-р Стамен Илиев“, д-р Тони Тодоров.
При нормални метеорологични условия въздушната линейка стига за 20 минути до столицата.



Враца търси строител за „Арена Враца"
Два дни вкус, музика и незабравими емоции - наближава Фестивала на белия муж
tbi bank удължава безплатния обмен лев–евро до края на 2026 г.
Президентът на България Илияна Йотова награди Мария Драгомирова от Белоградчик
Паметна плоча на Алеко Константинов вече има в центъра на Монтана
Ръководството на ГЕРБ – Козлодуй получи нов мандат на доверие от членовете на организацията по време на проведеното отчетно-изборно общинско събрание