Събития

Окръжна прокуратура – Монтана ръководи разследването за пожара в ТМТ-то

  12.08.2026 16:30             
Окръжна прокуратура – Монтана ръководи разследването за пожара в ТМТ-то

Окръжната прокуратура – Монтана ръководи досъдебното производство за пожара в сградата на бившия Техникум по механотехника в града, съобщиха от прокуратурата.

Разследването е за умишлен палеж, при който са причинени значителни щети и е съществувала опасност огънят да се разпространи към съседните къщи.

Извършени са огледи и са разпитани свидетели пред съдия. Прокурорът е дал указания да бъдат установени камерите за видеонаблюдение в района и да бъдат изискани записите от тях.

Предстои назначаването на пожаротехническа, съдебно-техническа и оценъчна експертизи, които трябва да установят причината за пожара, мястото на възникването му, наличието на вторични огнища и дали е използвана запалителна течност или друго запалително средство.

Пожаът вилня в неделя. Сграда пламна през нощта, малко след 24 часа и по обяд около 14 часа. За първия пожар са задържани четирама непълнолетни, които признали, че в нощта успели да влязат в затворенотоучилище, качили сена третия етаж и единият оттях запалил входната врата на един от кабинетите.

 

СИТ



Министър Демерджиев сезира главния прокурор за забавеното дело за строителството на Монтана - Видин
Нови данни за трагедията край Несебър: Делтапланерът е управляван от неправоспособно лице
Август продължава да пие Дунав
Е-79 под лупа: 91 нарушения на скоростта и 11 спрени рискови шофьори за 3 часа
160 000 къса цигари задържаха митничарите край Видин
Само от Видинско ще може да се наблюдава началото на слънчевото затъмнение