Спорт

Борци от Оряхово с 4 медала от силен турнир

  22.06.2026 13:15             
Борци от Оряхово с 4 медала от силен турнир

Състезатели на оряховския клуб по класическа борба "Надежда 2014" спечелиха 4 отличия от участието си в турнир "Георги Димитров", проведен преди дни в село Ковачевци. В конкуренцията на 9 клуба от водещи школи от България борците от крайдунавския град завоюваха 2 златни и по един сребърен и бронзов медала.

Шампиони станаха Преслав Иванов, който триумфира в категория 38 кг в първа група при децата, и Виктор Георгиев при 30-килограмовите в същата възрастова група.

В кат. до 28 кг при децата от първа група Виктор Смолянов  загуби от шампиона в категорията и остана със сребърен медал.

При подготвителна група на децата, род 2017/ 2018, след две победи и загуба от шампиона, Цветомир Петров завоюва бронзов медал в категория 38 кг.

В надпреварата участва и пети борец от Оряхово Александър Илиев, който след загуба в първата схватка отпадна от разпределението на медалите.

Наставникът на ККБ „Оряхово 2014" Огнян Григоров отчете не само призьорите, но и Цвети Георгиева, която извън класирането е показала желание за борба на тепиха срещу съперничка от Перник.

/БНР



tbi bank и JYSK си партнират, за да направят идеите за обновяване на дома по-достъпни
Най-малките на "Радуканови" приключиха сезона с куп отличия
„Гушански сбор по Спасовден" събра съхранителите на българските традиции в Замфирово
Връчиха дипломите на зрелостниците от ППМГ „Акад. Иван Ценов“
Пожарникари измъкнаха мъж от заседнал асансьор
Мрежа за клониране на карти за горива е разбита от българските и румънските власти