Монтана продължава без загуба от началото на сезона

26.08.2024 11:13

Отборът на Монтана си тръгна с точка от гостуването на спрягания за един от основните кандидати за елита Добруджа. Срещата на стадион „Дружба“ в Добрич завърши без попадения 0:0.

През първото полувреме мачът бе равностоен, като Филип Ежике пропусна на два пъти да накаже домакините. В 14-та мин. голмайсторът на монтанци се полакоми да завърши сам бърза контраатака и вместо да подаде на непокрития Петър Атанасов би право в обсега на вратаря. В добавеното време 22-годишният нигерийски нападател отново реши да шутира, вместо да потърси дебнещия на изодна позиция в наказателното поле Атанасов и изпрати топката в аут. Между тези две ситуации Добруджа удари греда, след изпълнение на корнер в 26-та мин.

След почивката футболистите на двата тима отново предложиха здрава битка по целия терен, като в един момент домакините наложиха превес, но стигнаха само до една опасна ситуация, при която Васил Симеонов се намеси решително и до още една греда в са,мия край на мача. Така двата отбора продължават без загуба в първенстввото, като Монтана запази третото място в класирането с 12 точки, а Добруджа е на шеста позиция с 10 т. В следващия VII кръг на стадион „Огоста“ идва Спортист (Своге), като мачът е на 1 септември, от 17:30 часа.

стартови състави:

Добруджа: Георги Аргилашки-кап., Велислав Боев, Димитър Пиргов, Здравко Серафимов, Богдан Костов, Ивайло Климентов, Антон Иванов, Лукас Суарес, Андриан Димитров, Румен Руменов, Петър Георгиев. Треньор: Атанас Атанасов.

Монтана: Васил Симеонов-кап., Никола Борисов, Денис Динев, Костадин Илиев, Борислав Вакадинов, Уилфред Коуакоу, Александър Тодоров, Антон Тунгаров, Филип Ежике, Илия Русинов, Петър Атанасов. Треньор: Танчо Калпаков.

Монтана падна с 1:2 за Спартак (Плевен) в оспорван сблъсък