Събития

Заместник областният управител бе сред официалните гости на откриването на STEM център в ОУ „Св. Климент Охридски“ Видин

  15.05.2026 09:15             
Заместник областният управител бе сред официалните гости на откриването на STEM център в ОУ „Св. Климент Охридски“ Видин

Заместник областният управител д-р Сашка Бизеранова присъства на церемонията по откриването на новоизграден STEM център в ОУ „Св. Климент Охридски“ във Видин.

От името на областния управител Огнян Асенов д-р Бизеранова връчи поздравителен адрес на директора на учебното заведение Теодора Ганчева, в който се подчертават значението и приоритетите на STEM обучението. „С помощта на съвременните технологии и всеотдайността на педагогическия екип учениците ще развиват своите умения и знания в една вдъхновяваща и подкрепяща среда. Убеден съм, че подобни инициативи в образованието са инвестиция в бъдещето на нашето общество и са ключът към изграждането на уверени, знаещи и отговорни млади хора“, се посочва в поздравителния адрес.

Новият STEM център включва два високо оборудвани кабинета по математика и информатика и природни науки, финансирани по процедура за предоставяне на средства за възстановяване и устойчивост по проект „Училищна STEM среда“.



КВТ „Ботев“- Враца с бронзови медали от Държавното първенство по водна топка
Киселото мляко: Вкусно, полезно и суперхрана за тялото ни
Малките полицаи на Берковица се дипломираха
29 са детските ясли в област Враца, само 6 са в села
СУ „Христо Ботев“ – Враца отново затвърждава тенденцията за отлични резултати на държавните зрелостни изпити
Започна надпреварата за „Купа Враца“