Лом празнува днес в Деня на Свети мъченици Вяра, Надежда, Любов и тяхната майка София. Лом е избрал тази дата, за да съвпадне с празника, и го е превърнал в символ на това, че с мъдрост, усърдие и търпение ще успеят да изградят бъдещето на града, споделят от местната власт.
Тази година общината е подготвила разнообразна програма и последващия панаир. Звезди на оперетата, българския фолклор, рока, балканска музика и театрални спектакли радват ломчани и гостите на града.
По традиция, празничната програма започна с оперетен спектакъл. В понеделник на сцената на местното читалище Националния музикален театър „Стефан Македонски“ представи „Прилепът“ от Йохан Щраус.
Красотата на българския фолклор показа Националният фолклорен ансамбъл „Филип Кутев“ и Берковската духова музика на концерт в Дунавския парк снощи.
Днес е шоуто на легендарната рок група „Тангра“ от 19:30 ч. в амфитеатъра в Дунавския парк.
Празничният ден започна с литургия и молебен за здравето и благоденствието на ломчани в катедралния храм „Успение Богородично”, продължи с тържествена сесия.
Ломският панаир започва на 19 септември с концерт на популярния сръбски певец Мухарем Сербезовски. Следващата вечер феновете си ще зарадва Камелия, а на 21 септември за ломчани и гостите на града ще пее Тони Стораро. И трите концерта са с начален час 19:30 ч. на сцената на полигона до Моминброд, където за четвърта поредна година ще се проведе панаирът.
СИТ