Крими

Осъдиха жена, източила банковите карти на двама пенсионери, които обгрижвала

  14.05.2026 16:30             
Осъдиха жена, източила банковите карти на двама пенсионери, които обгрижвала

34-годишна жена от Берковица е осъдена на 2 години условно с 3-годишен изпитателен срок за кражба на 2 570 лева. Тя изтеглила парите от банковите карти на двама пенсионери, за които се грижела. Присъдата е постановена от окръжния съд в Монтана.

Д.И.М. е спипана през февруари миналата година, като преди това в продължениена месеци с шест трансакции от два банкомата в Берковица е успяла да изтегли от картите на К. Г. М. и Х. Д. К. общо 2 570 лв.

 Пострадалите пенсионери са предявиха граждански искове - 409 евро заедно  с разноските по делото за единия и 905 евро и сумите  по делото за другия.

В хода на съдебното следствие е изслушано заключението на вещо лице, направило експертиза на видеозаписите при банкоматите,  разпитани са и свидетели.

 Съдът призна Д.М. за виновна, постанови условна присъда и глоба в размер на 2 570 лева. Обвиняемата трябва  да плати и сумите по гражданските искове, както и разноските по делото. 

Присъдата може да се обжалва  в 15-дневен срок пред Апелативен съд – София.

СИТ



Тази вечер пръскат Монтана срещу комари
Капанът на големите порции: Колко храна да си сипя в чинията
8 са загинали по шосетата в Монтанско от началото на годината
Проведе се пролетен турнир по тенис на корт „Козлодуй и приятели”
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Плаваме с историческия кораб "Радецки" по време на 2-ри Ретро парад Козлодуй