Крими

Спипаха крадец, задигнал от два хипермаркета в Монтана алкохол и дрехи за 500 евро

  28.06.2026 10:00             


39-годишен мъж се е опитал да задигне от „Кауфланд“ в Монтана алкохол и дрехи за близо 430 евро. Марковите питиета мъжът бил натъпкал в раницата си, а дрехите облякъл.
Той е заловен от охранителите около 11,30 часа в петък и те подали сигнал на 112. Пристигналите на мястото полицаи установили, че раницата му е натъпкана с 4 бутилки уиски от различни марки, бутилка скъпо вино и шише водка „Белуга“. Мъжът бил обут с маратонки и облечен с яке от магазина. В личните му вещи криминалистите намерили още две бутилки уиски, на стойност 65 евро. Мъжът признал, че ги е задигнал от друг хипермаркет преди да отиде в „Кауфланд“.
Всички стоки са върнати на управителите на магазините, а крадецът е задържан. Образувано е бързо производство.


СИТ



Първата винена дегустация на музей-кораб „Радецки“ се състоя днес с вината на 13 изби от региона
Какво представлява HELLP синдромът през бременността?1
При пожар в нива с ечемик край Гложене са изгорели 1200 декара
С 1,6 милиона евро укрепват бреговете на Скът, две фирми са подали оферти
Жоро Низамов и „Соц Парти“ на Vidin Art Festival „The River“ 2026
Лятото започва в Комплекс “Средновековие”!