На 26 юни 2026 г. по покана на народния представител от 6 МИР – Враца Тихомир Кръстев, бивш възпитаник на СУ "Христо Ботев"-Враца, ученици от училището, заедно с директора г-н Красимир Богданов, посетиха Народното събрание на Република България.
По време на посещението те разгледаха сградата на българския парламент и научиха повече за неговата история, структура и дейност. Учениците имаха възможността да присъстват като специални гости в пленарната зала по време на заседание на Народното събрание, където бяха приветствани лично от председателя на 52-рото Народно събрание Михаела Доцова.
В рамките на посещението се проведе и среща с народните представители от област Враца – Тихомир Кръстев и Георги Митов. Те запознаха учениците с работата на народните представители и отговориха на зададените от тях въпроси.





