Криминалисти от РУ - Берковица разкриха за броени часове кражба на мобилен телефон от незаключен автомобил.
На 23 юни 73-годишен жител на Берковица подал жалба в полицейското управление. По данни на потърпевшия, на 21 юни около 17,00 часа от незаключения му автомобил, паркиран в кв. „Раковица", бил отнет мобилен телефон „Samsung Galaxy A26 5G". Образувана е преписка за кражба. В резултат на проведените бързи оперативно-издирвателни мероприятия от служители на групите „Териториална полиция" и „Криминална полиция" при РУ - Берковица, извършителят е установен – 22-годишен от същия квартал. Откраднатият мобилен телефон е намерен и върнат на собственика. Работата по случая продължава.





