Божо Джуркович е новият старши треньор на Монтана. 54-годишният сръбски специалист сменя на поста Атанас Атанасов-Орела, който се прибра в родната Варна, след като договорът му с Северозападния клуб изтече. Контрактът на Джорович е за срок от една година. Очаква се до края на седмицата от стадион „Огоста“ да обяват кога отборът ще започне лятна подготовка и дали Дилян Иванов, Светлан Кондев и Димитър Атанасовски ще останат в щаба на новия наставник.
Божидар Джуркович е бивш футболист на ЦСКА, играе като нападател през сезон 1997-1998. От тогава датира и приятелството му с Героя от САЩ‘1994 и председател на ЗС на БФС във Велико Търново Бончо Генчев.
В родината си е носил екипите на редица отбори, сред които Спартак (Суботица), ОФК Белград и Войводина (Нови Сад), а в чужбина на португалския Витория Гимараеш, Унион (Берлин), с треньор Георги Василев и руския Арсенал (Тула).
Започва треньорската си кариера в школата на Раднички (Нова Пазова), бил е помощник в други сръбски отбори, а старши треньор на Раднички (Шид) и Дунав (Стари Бановци). В България е бил част от щаба на Славко Матич в Септември (София) и Арда (Кърджали). Джуркович е работил и като футболен мениджър.
/chervenkarton.com





