Събития

Над 600 деца и младежи участваха в „Игри на неВОЛЯта" в Монтана

  03.06.2026 16:00             
Над 600 деца и младежи участваха в  „Игри на неВОЛЯта\

Над 600 деца и гимназисти участваха в атрактивното шоу  „Игри на неВОЛЯта" в парк „Огоста" в Монтана. Събитието организираха Младежки център – Монтана и Община Монтана с подкрепата на Актив Кидс и Военно окръжие – Монтана. Цял ден децата участваха в  разнообразни игри, предизвикателства и активности, насочени към насърчаване на общуването между поколенията и активния начин на живот. Имаше и състезания. Едни срещу други се изправиха отборите на гимназистите. Първенци станаха математиците от гимназия „Св. Климент Охридски" , втори е отборът на финансовата гимназия  „Васил Левски", а трети младежите от строителната гимназия „Проф. арх. Стефан Стефанов". Наградите на малките момичета и момчета връчиха  Орлин Софрониев и Филип Атанасов от „Игри на волята", а на младежите – кметът Златко Живков  и Филип Апостолов. „Събитието затвърди значението на споделеното време, активността и подкрепата към децата като основа за изграждане на силна общност.“, казват организаторите.

СИТ



Масова стрелба край Йоханесбург: Нападатели убиха 12 души
Тази вечер пръскат Монтана срещу комари
Капанът на големите порции: Колко храна да си сипя в чинията
8 са загинали по шосетата в Монтанско от началото на годината
Проведе се пролетен турнир по тенис на корт „Козлодуй и приятели”
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank