Избори

Иво Цанев пред ОССE: Притеснени сме от полицейския натиск срещу активисти на партията в региона

  09.04.2026 15:30             
Иво Цанев пред  ОССE: Притеснени сме от полицейския натиск срещу активисти на партията в региона


Водачът на кандидатската листа на ДПС Иво Цанев и председателят на Областния съвет на ДПС – Враца и втора в листата Каролина Кьолер се срещнаха днес в офиса на партията във Враца с представители на мисията на Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа /ОССЕ/.
Те представиха притесненията си относно неправомерен полицейски натиск и сплашване от страна на структурите на служебното правителство срещу активисти на партията в региона.
„Имаме притеснения за това, че се нарушават човешките права, води се репресивна политика за всяване на страх и напрежение в обществото. Всички тези акции се представят пред обществото като „борба с купуването на гласове“, което е крайно неприемливо за нас и нашите симпатизанти. Разполагаме с множество сигнали от партийни активисти и граждани, които са подложени на полицейски проверки и неправомерни задържания“, каза Иво Цанев пред мисионерите.
Организацията за сигурност и сътрудничество в Европа е в България, за да проследи кампанията за предстоящите парламентарни избори на 19 април 2026 г.

Купуването и продаването на гласове е престъпление!
 



Кой е Тихомир Кръстев от отбора на Румен Радев във Враца?
На Велики четвъртък във Видин се проведе работилница за боядисване на великденски яйца
67 възрастни хора от община Козлодуй получиха празнични пакети за Великден
Ивайло Папов: Социалната система в България е оставена на самотек, вместо да решава проблемите на хората
Променят разписанието на междуселищните автобусни линии във Враца
Областният управител Стефан Красимиров: Не допускаме социалната подкрепа да се използва за влияние върху вота