Събития

Електрически автобуси за градския и междуселищен транспорт в област Видин

  16.01.2026 08:00             
Електрически автобуси за градския и междуселищен транспорт в област Видин

Екипът на Областен информационен център-Видин информира гражданите и всички заинтересовани страни в област Видин, че със средства от ЕС и държавния бюджет на България, в следващите няколко години единадесетте общини от областта ще могат да притежават електрически автобуси за обществения транспорт.
Община Видин изпълнява проект на стойност 7 464 202 евро, в дейностите на който е включено и закупуването на 5 нови електрически автобуси за обществения транспорт. Те ще се ползват за градски и междуселищни линии.
Десетте по-малки общини от област Видин - Белоградчик, Димово, Кула, Грамада, Макреш, Брегово, Чупрене, Ружинци, Ново село и Бойница, чрез Социалния пакт за климата, ще могат да закупят електрически превозни средства и организират транспортни услуги за хората, които живеят в труднодостъпни или отдалечени места. Предстои стартиране на дейностите по Социалния пакт за климата.
Индикативният ресурс за България е близо 2,5 млрд. евро.

Снимка: електрически автобус, илюстративно изображение с източник Интернет

Текст: Цветомир Ценков

Областен информационен център–Видин
 



Откриха два STEM кабинета в ОУ "Петър Парчевич" в Чипровци
Стипендия от 665 евро за най-талантливите ученици, които останат да следват в България
Томбола „Изрядни данъкоплатци“ провежда Община Видин
Кремъл: На Украйна ѝ остава малко време да се съгласи с условията ни
Жителите на Монтана и Лом живеят и почиват при силен шум
Инфлацията през декември се забавя до 0.1%, годишният ръст остава 5%