Спорт

Ботев Враца отнесе Шумен за първа победа, Герганов с фантастичен мач

  27.10.2025 12:25             
Ботев Враца отнесе Шумен за първа победа, Герганов с фантастичен мач

Ботев Враца надигра като гост Шумен с 89:74 в двубой от четвъртия кръг на Sesame Национална баскетболна лига.

И двата тима бяха с по 2 загуби от 2 мача дотук и един от тях щеше да запише първата си победа за сезона. Това бе новакът в Sesame НБЛ Ботев. Домакините от Шумен измъчиха Берое в Стара Загора в първата си среща от шампионата, но след това бяха разгромени в своята зала от Локомотив Пловдив.

Ботев Враца също направи добър мач срещу Берое на старта, но все пак отстъпи пред момчетата на Даниел Клечков. Във втория си двубой врачани изиграха силно първо полувреме срещу Черно море Тича във Варна, но в крайна сметка преклониха глави пред носителя на Суперкупата и Купата на България.

Първа част:

Гостите от Враца влязоха по-добре в срещата днес и поведоха с 11:2, а малко след това и с 20:8. След първите 10 минути авансът на врачани в резултата бе сериозен - 29:17.

Втора част:

Преднината на Ботев достигна 18 точки при 40:22 във втората четвърт. След края на първото полувреме врачани водят с цели 16 точки разлика - 53:37, като уникален мач правеше дотук капитанът на гостите Георги Герганов. 22-годишният гард само за 20 минути игра натрупа 25 точки, 5 асистенции, 3 борби и 2 откраднати топки.

Трета част:

Доминацията на Ботев продължи и в третата четвърт, като в средата на този период резултатът беше 63:44. Шуменци спечелиха третата част с 18:17, но преди последните 10 минути изоставаха с цели 15 точки - 55:70.

Последна част:

В последната част картината на терена не се промени особено и гостите поддържаха солидния си аванс в резултата, за да запишат първа победа от началото на сезона. Шумен пък е вече с баланс 0-3.

Герганов в крайна сметка завърши с 33 точки, 9 борби, 7 асистенции и 3 откраднати топки, като пофлиртува дори с трипъл-дабъла. Михаил Калинов и Станислав Хинков реализираха съответно 14 и 13 точки за победителите. За шуменци с 20 точки, 6 борби и 5 асистенции се отличи Костадин Лазаров, а 14 точки отбеляза Джейлън Бар.

//sportal.bg/



В Плешивец се проведе шестото издание на фолклорния събор „Плешивец свири и пее"
Смразяващи предсказания на Нострадамус за 2026-та
Нови работни места създават общини, читалища и неправителствени организации
Малко не стигна на "Локо" Мездра за точка в Свищов
Внимание! Увеличават се опитите за измами чрез SMS-и за получени пратки
Монтана и Арда си поделиха точките