Събития

Осуетена е контрабанда на кокаин през Дунав мост Видин

  25.07.2025 16:45             
Осуетена е контрабанда на кокаин през Дунав мост Видин

Под ръководството на Окръжна прокуратура – Видин се провеждат действия по разследване по досъдебно производство за опит за контрабанда на високорисково наркотично вещество.

На 23 юли 2025 г. в района на Дунав мост 2 Видин – Калафат излизащ от страната лек автомобил бил спрян за проверка. Водачът обяснил, че със спътница му отиват на разходка до Унгария и нямат нищо за деклариране. Митническите служители отклонили превозното средство за щателна проверка, при която под задната седалка установили нефабрична кухина. В нея бил открит пакет с пресовано бяло прахообразно вещество, увит в черен найлонов плик. При тестването на веществото то реагирало на кокаин. Общото тегло на предмета на престъплението е 1050,07 грама.

Водачът на автомобила – А.И., на 52 години, и пътуващата с него Е.И., на 49 години, са привлечени в качеството на обвиняеми за извършеното от тях престъпно деяние.

По искане на Окръжна прокуратура – Видин спрямо тях са взети мерки за неотклонение „задържане под стража“.

Делото продължава под надзора на прокуратурата.



Вице шампионска титла за националния отбор по водна топка воден от врачански треньор
Община Хайредин апелира да не се купуват животни от нерегламентирани търговци
Монтана се раздели с едно от новите си попълнения
Автогол спаси Лудогорец от резил под Околчица
Опасен тренд за децата в TikTok - игра на въображението може да доведе до халюцинации и страх
Разширяват гробищния парк в Монтана