В събота от 18:00 ч. в парк „Зелето” Враца ще се превърне в малка Италия. Философията за сладък живот: Изкуство, Вино „Лиляче”, Смях & споделеност, Тайна подправка / издаваме на място /, споделят от общината.
Те са подготвили две теми в стила на вечерта, които ще нарисуваме заедно с акрил и текстура. Художник ще покаже как да се сътворят в няколко стъпки репродукции, които можете да закачите на стената или да подарите за спомен. Партньорите от „Винарна Лиляче” или по италиански - Бакхус, ще отворят сетивата Ви с неповторимото си „Верментино”. Бял сорт грозде, засаждан основно в Сардиния и е типичният представител на Италия в необятния свят на вината.
От 19:30 ч., в парк Зелето, екипът на Младежки център - Враца Ви очаква с тематичен Куиз, посветен на Италия. Гответе се за забавление, знание и награди!