Спорт

Янев: Днес беше най-дългият ден! Трябва да бъдем смирени

  26.05.2025 12:20             
Янев: Днес беше най-дългият ден! Трябва да бъдем смирени

Старши треньорът на Ботев (Враца) Христо Янев говори след победата с 2:1 срещу Славия в последния кръг от efbet Лига. Сега пред "зелените" се задава бараж срещу Пирин (Благоевград).
"Безкрайно съм доволен, поздравявам всички в клуба, в града, в съблекалнята. Никой не вярваше, изоставахме с 12 точки, но успяхме да скъсим дистанцията и получихме шанса, за който работихме. Сега трябва да сме смирени и да се подготвим по най-добрия начин за двубоя, който ни предстои. Нервите, които изразходваме са големи - хората, които са далеч от това, което правим, няма как да разберат. Знам, че създавам много нерви на най-близките си хора. Днес беше най-дългият ден за мен. Трябва да се представим по най-добрия начин, за да останем в групата. Имам голямо уважение към всички отбори, треньори.
Поздравявам всички, показаха, че в България можем да играем феърплей. Борих се със сърце и душа Пирин да остане в елита, мога да кажа само добри думи за Благоевград, но в мача, който ни предстои ще направим всичко, за да запазим своя статут в елита. Човек, докато има шанс, трябва да се бори до последно. Искрено се надявам да получим подкрепа, в крайна сметка всички се трудим, за да може град Враца да има отбор в елита, да се противопоставя срещу най-добрите. Надявам се до този мач да запазим формата, която имаме. Предстои ни обаче тежък мач срещу отбор с характер, който познавам изключително добре. Трябва да запазим самообладание и да бъдем смирени", каза бившата звезда на ЦСКА.
 

/sportal.bg



Трима са задържани за побоя над 19-годишния Георги
Пуснаха крадеца на линейката от ареста
Мездра почете паметта на Христо Ботев и на загиналите за свободата на България
Деца от Враца, Монтана, Берковица, Варна, Банкя и Румъния обраха наградите на „Лачени обувки“
"Локомотив" Мездра спечели турнира "Ботеви дни 2025" във Враца
Има ли „локали“ в Монтана?