Събития

Белоградчик се подготвя за новия туристически сезон

  10.02.2025 13:30             
Белоградчик се подготвя за новия туристически сезон

В Белоградчик официално ще бъде открит новият туристически сезон през април. Подготвена е разнообразна програма, каза кметът на общината Боян Минков:

"Тази година ще бъде отново през април месец, такива са нашите планове и разбира се, очакваме една силна година. Ще го направим както и миналата година, ще поканим важни гости и да се превърне в един празник за Белоградчик. Надявам се тази година да увеличим събитията, защото Белоградчик вече се превърна в едно много популярно място".

Основната цел е да се създадат условия да се увеличи продължителността на престоя на туристите в Белоградчик, допълва Минков.

От общинската администрация отчитат ръст на посетителите в Крепостта "Калето" и пещера Магурата през сезон 2024.

https://bnr.bg/

АМФ



Младите математици от ППМГ – Враца отново с медали от „Математика без граници“
Учиха общинарите в Мизия как да действат при пожар
Пистолети и боеприпаси задържаха митнически инспектори при проверка на МП Лесово
Звездите на операта ще изнесат концерт в Лом
Валери Спасов е новият лидер на Продължаваме промяната в Монтана
Монтана и Добруджа не успяха да се победят в битката на върха във Втора лига