Събития

Отменят противоепидемичните мерки в област Враца

  07.02.2025 12:00             


По данни на РЗИ, драстично е намалял броят на заболелите от грип и респираторни заболявания. За сравнение, от началото на седмицата, когато беше белязан пик на грипната епидемия с регистрирани над 289 заболели на 10 000 души, данните към момента показват спад до 173 заболели на 10 000 жители.

Областният управител Николай Николов определи противоепидемичните мерки като ефективни и навреме приложени.

“Следим постоянно данните и тези стойности ни дават правото и спокойствието да прекратим грипната епидемия с действащите противоепидемични мерки, тъй като за последните седем дни, броят на заболелите от грип и различни респираторни заболявания намалява. Към днешна дата в цялата област са 84. Действията ни бяха навременни и в резултат на доброто ни сътрудничество и експертиза на представителите на Областния оперативен щаб”, отбеляза областният управител Николай Николов.

След проведен координационен разговор с директора на РЗИ - Враца д-р Чавдар Манов и съгласуване с главния държавен здравен инспектор доц. д-р Ангел Кунчев, беше взето решение да бъде прекратена грипната епидемия в област Враца. Учениците се връщат присъствено в класните стаи от понеделник, 10 февруари.



Спряха помощите за ученици на 47 семейства в Монтанско, хлапетата бягали от училище
Община Мизия с важно съобщение за гражданите
Община Ружинци осигури превоз за служителите в Дома за стари хора в Дреновец
6 съвета за по-добър сън
Делян Пеевски помага и на борбата
РБ "Михалаки Георгиев" в Лом организира работилници за мартеници