Събития

Децата на Лом искат кино и басейн

  20.01.2025 15:00             
Децата на Лом искат кино и басейн

Децата на Лом искат в града им да има кино, плувен басейн и повече места за игри и спорт. Това казаха те на кмета Цветан Цветков при гостуването си в общината.

Хлапетата от  СУ "Димитър Маринов" се запознаха с отговорностите и задълженията на градоначалника. Научиха, че работата на кмета е много отговорна и изисква упоритост и търпение. Повечето от децата седнаха на кметския стол, а Цветан Цветков им пожела един ден някой от тях да управлява града.

С посещението си при кмета децата изпълниха своята мисия „Кмет“. Те работят по програмата "Дизайн шампиони" на Red Paper Plane. Разработват интересни и мотивиращи проекти с теми от реалния живот. Всеки проект се нарича мисия, като предизвикателството  е да предложат свой собствен план за по-добър живот в един специален град.   

СИТ      

 



Младите волейболистки влизат в битка на турнир в зала „Фестивална“
Общинският съвет във Враца одобри проект за иновативен център за енергийно развитие
Пеевски: Цените на основните хранителни стоки растат необосновано! Държавата трябва да се намеси!
Местната комисия за борба с противообществени прояви е с модерен персонализиран календар за 2025 година
Броят на пожарите в Монтанско се повиши
Община Лом модернизира Центъра за услуги