Наградата за изобразително изкуство заслужи Красимир Кръстев-Ломски. Той е утвърден скулптор, ученик на Кирил Апостолов, Иван Манойлов и Георги Чапкънов-Чапа. Краси Ломски е автор на барелефа на Свети Иван Рилски, поставен на входа на Рилския манастир, на паметниците на рок легендите Рони Джеймс Дио и Георги Минчев, изработил е и балереф на основоположника на българската етнография Димитър Маринов, който е поставен на сградата на Районния съд в Лом.
В раздел „музикално-драматично изкуство“ бе отличена Сияна Йорданова – преподавател по музика в ОУ „Константин Фотинов“, ръководител на вокална група към НЧ „Постоянство 1856“ и актриса в читалищния театър „Кръстьо Пишурка“.
Митко Митков е удостоен с наградата за журналистика и литература. Митков е автор на книгата „С крилата на противника“, проследяваща историята на 20 пленени чуждестранни самолета, използвани повторно от нашата военната авиация през Първата световна война, представена в Централния военен клуб в София. Творбата на ломчанина е издадена с подкрепата на Сдружение ВВС.
С награда за инструментално изпълнителско майсторство бе отличена Вяра Любенова, солист сопран, изпълняваща песните на възстановената ломска арт група „Сънс енд дотърс“, чиито вдъхновяващи лирични изпълнения регистрираха над 2 400 000 стриймвания в интернет само през последната половин година.
Наградите на изявените творци връчиха наследниците на Маестро Цибрански Русиян и Ирен, които осигуряват наградния фонд на "Обществен фонд - Лом". Носителите на тазгодишните награди бяха поздравени от зам.-кмета на Община Лом инж. Елин Давидков.
Специален музикален поздрав поднесе световноизвестният виолончелист проф. Стефан Попов, който е Почетен гражданин на Лом, и пианистката Ивон Иванова. Изявиха се и цигуларят Лидиян Славчев, наградената певица Вяра Любенова, учителката Лили Богданова и ученичката Александра Ангелова-Али. Изпълненията са включени във възстановеното по проект на МИГ-Лом дигитално БРОД Студио, което документира и популяризира в интернет, както архивни кадри от миналато на Лом, така и нови музикални и сценични проекти на ломски творци. „Признателни сме и се прекланяме пред Маестро Цибрански чрез дигитализацията на стотици часове архивни ленти с неговото пребогато културно наследство, което е непреходно и съхранено за бъдните поколения ломчани!“ – каза създателят на БРОД Студио Цветан Василев.
Почетният гражданин на Лом д-р Хернани Цибрански (1931-2006) е един от малцината ломчани, включени в енциклопедия „България” и в сборника „Кой кой е в България” (1988). Той е бил председател на НЧ „Постоянство 1856”, преподавател в Детската музикална школа, художествен ръководител и диригент на Ломския оперетен театър, осъществил 30 постановки на прочути заглавия от оперетната класика. Хернани Цибрански е известен като Маестрото със зъболекарските клещи. За половинвековната си творческа дейност д-р Хернани Цибрански е награден с орден „Св. Св. Кирил и Методий”, ”Заслужил деятел на културата”, носител е на златни медали и лауреат на републиканските фестивали на художествената самодейност.