"Видабаскет" победи и "Спартак"

21.10.2024 15:30
\

Мъжкият отбор на БК "Видабаскет" записа втора поредна победа в новото първенство на Българската баскетболна лига и оглави временното класиране. В среща от А група, Регион "Запад" видиначни се наложиха с 86:72 точки (28:19; 12:21; 23:16; 23:16) над "Спартак" Сандански в столичната зала "Триадица".

Момчетата на треньора Иван Тилев започнаха по-добре срещата и взеха първата част убедително с 9 точки разлика. През втората четвърт обаче допуснаха отпускане и отстъпиха с 12:21. На почивката резултатът бе равен 40:40 точки, но след това "Видабаскет" пое контрола над срещата и спечели ключовите последни две четвърти с еднакъв резултат - 23:16. Отново водещ елемент за победата бе борбата в подкошието. Видинчани спечелиха цели 50 борби и показаха по-точна стрелба от своите съперници.

Новото попълнение на "Видабаскет" Данаил Христов завърши с дабъл-дабъл - 18 точки и 13 борби, Камен Пенчев добави 15 точки, а най-полезният състезател в първия кръг на ББЛ Алън Куршумов се отчете с 13 точки, 7 борби и 3 асистенции.

За "Спартак" над всички бе Ерик Вълчев с 22 точки, Александър Папазов се включи с 13, а Виктор Димитров завърши с 10 точки и 7 борби.

В следващия кръг "Видабаскет" ще се изправи срещу столичния "Фаб Файв". Мачът е насрочен за 27 октомври от 16 часа отново в зала "Триадица" в София.