Монтана постави Пирин на колене след страхотен обрат

21.10.2024 12:00

Волейболистите на Монтана записаха драматична победа в efbet Супер Волей, след като се наложиха като гости над Пирин (Разлог) с 3:2 (23:25, 21:25, 25:19, 25:22, 15:9) след пълен обрат в мач от първи кръг, изигран в югозападния град.

В следващия кръг Пирин среща Локомотив Авиа (Пловдив), на 26 октомври (събота) от 18:00 ч. Монтана излиза срещу Дея спорт (Бургас), на 25 октомври (петък) в 19:30 ч.

Стартов състав:

Пирин: Радослав Попов, Теодор Каменов, Николай Манчев, Костадин Гаджанов, Мартин Кръстев, Мариян Наков, Дафин Коцаков - либеро (Вилиан Хаджиев, Николай Стефанов, Преслав Петков, Георги Михалев);

Монтана: Калоян Балабанов, Николай Колев, Василий Молотков, Хироки Ито, Калоян Вълчинов, Бруно Рубо, Калоян Ботев - либеро (Павел Душков).

Пирин не започна по най-добрия начин в срещата, след което в ключовите ситуации успя да се вдигне и да се измъкне от трудната ситуация, благодарение на началния си удар. В следващата част съперникът изцяло бе пречупен.

Монтанчани бяха притиснати до стената, което ги вдъхнови и те съумяха да останат в мача.

Настроението от другата страна на мрежата се загуби, грешките зачестиха. За сметка на това гостите подобриха представянето си и спечелиха без особени проблеми срещата. В тайбрека те бяха безапелационни.

Гостите започнаха с преднина от самото начало (6:2 и 8:3), след което продължиха да доминират. След 16:8 домакините успяха да скъсят дистанцията, благодарение на сервиса на Вилиан Хаджиев (16:13). Момчетата на Даниел Пеев обаче набраха инерция, но в ключовите моменти (20:15 до 20:20) началният удар отново бе ключов. Битката продължи в следващите минути, разложани стигнаха първи до геймбол (24:22), но не бе отразен. Геймът бе затворен при 25:23 и домакините поведоха.

Това окрили волейболистите от Югозапада и те започнаха отлично във втория гейм (5:2 и 7:3). Те продължиха да доминират и впоследствие, като бяха безапелационни. Монтанчани намалиха част от изоставането си (от 10:19 до 14:19), но не се случи нищо повече. Разликата остана стабилна, но в ключовите моменти съперникът се доближи. Състезателите на Благовест Катранджиев увеличиха аванса си на 2:0 гейма.

Третият гейм тръгна равностойно за двата тима, съставът от Северозапада взе преднина (7:5). Домакините допуснаха доста грешки, но останаха близо до играчите на Даниел Пеев. След средата монтанчани се откъснаха и оформиха солидна разлика, която в ключовите моменти бе стопена. Това обаче не бе достатъчно за преодоляване на противника и пасивът му бе намален.

В решителната четвърта част играта тръгна идентично, след което двата отбора си разменяха ролите. Интригата остана жива в следващите минути, гостите отново взеха превес (12:10). Атаката и блокадата им работеше по-добре, Пирин направи повече грешки на начален удар. В края обаче волейболистите от Югозапада се оживиха, младият Теодор Каменов застана на сервис и позволи на тима си да изравни (21:21). Успеваемостта на монтанчани в атака и контраатака бе по-голяма и мачът влезе в тайбрек.

Там гостуващият тим отново пое инициативата и дръпна (5:1 и 6:2). Разложани загубиха настроение, допуснаха повече грешки, което допълнително оказа влияние. А волейболистите на Даниел Пеев бяха категорични и се поздравиха с победата.

Най-резултатен бе Василий Молотков с 29 точки (3 аса, 1 блокада), като бе отличен за Най-полезен състезател. С 15 точки се отчете Калоян Вълчинов. По 13 точки записаха Калоян Балабанов (2 аса, 2 блокади) и Николай Колев (2 аса, 3 блокади). За съперника Мариян Наков се отчете с 23 точки (2 аса, 1 блокада), по 12 точки реализираха Теодор Каменов (4 аса, 2 блокади) и Мартин Кръстев (1 ас, 4 блокади).