Монтана откри сезона с нулево равенство с Марек, пред 800 зрители на стадион „Огоста“

21.07.2024 11:25

Монтана и Марек не се победиха, като направиха 0:0 на старта на новия сезон във Втора професионална лига. Мачът се игра на осветление на стадион „Огоста“, над който в края му се изви страхотна буря. Над 800 зрители дойдоха да видят новата формация на новия старши треньор Танчо Калпаков и сигурно са останали доволни от себераздаването на домакините, но не и от резултата.

Монтанци създадоха напрежение пред вратата на гостите още в 8-та мин., но при мелето в наказателното поле на дупничани никой не успя да насочи топката във вратата. Малко след това Александър Аспарухов можеше да накаже колективна грешка в отбраната на домакините, но ударът му срешна гредата. До края на полувремето играта бе равностойна.

След почивката Монтана натисна и в 58-та мин. далечен шут на Стивън Кирилов бе спасен с мъка от вратаря Костадин Костадинов. Най-чистото положение домакините създадоха в 67-та мин. Тогава Илия Русинов бе изведен сам срещу стража на Марек, но стреля в тялото му. В 71-та мин. и вратарят на монтанци имаше решаваща намеса след удар от фаул на Николай Ганчев.

Монтана – Марек (Дупница) 0:0

стартови състави:

Монтана: Васил Симеонов-кап., Никола Борисов, Денис Динев, Борислав Вакадинов, Костадин Илиев, Уилфред Коуакоу, Виктор Добрев, Антон Тунгаров, Филип Ежике, Илия Русинов, Стивън Кирилов. Треньор: Танчо Калпаков.

Марек: Костадин Костадинов, Александър Башлиев, Мартин Кавдански, Марио Петков, Росен Йорданов, Христо Каймакански, Християн Джаджаров, Милен Иванов-кап., Валери Йорданов, Николай Ганчев, Александър Аспарухов. Треньор: Анатоли Нанков.

Главен съдия: Михаел Павлов.

Асистенти: Венцислав Банчев, Кристиян Минков.

Стадион: „Огоста”-800 зрители.