Сезонът за Монтана приключи след нова загуба от ЦСКА

28.03.2024 13:00

Отборът на Монтана загуби с 1:3 (18, -22, -21, -16) и втората си среща с ЦСКА от ¼ финалните плейофи за титлата в Супер Волей, а с това и серията с 0:2. Така воденият от треньора Даниел Пеев тим, най-вероятно, ще завърши сезона на четвърто или пето място в крайното класиране.

Двубоят в столичната зала „Васил Симов“ бе почти копие на първия мач в зала „Младост“. След много добра игра монтанчани спечелиха категорично първия гейм, но в следващите три не успяха да задържат нивото.

Кристиян Вълчак бе най-резултатен за гостите с 18 точки (2 аса, 1блока), Самуил Вълчинов завърши с 15 т. (1 ас, 2блока). Сръбският диагонал на ЦСКА Страхиня Бръзакович грабна приза за най-полезен състезател MVPна мача, след като се отличи с 32 т. (3 аса, 4блока).

ЦСКА - Монтана 3:1 (18-25, 25-22, 25-21, 25-16)

ЦСКА: Стойко Ненчев 5, Александър Симеонов 13, Владимир Станков 5, Страхиня Бръзакович 32, Иван Михал 2, Тодор Вълчев 9 (Тодор Костов 7, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Александър Попов.

Монтана: Павел Душков 7, Любомир Агонцев 2, Самуил Вълчинов 15, Фахри Путратама 7, Бруно Рубо 11, Кристиян Вълчак 18 (Георги Елчинов, Димитър Калчев, Стефан Узунов, Ивайло Лалов-либеро, Георги Митов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.