Баскетболистките на Монтана записаха убедителна победа

26.11.2023 15:40

Баскетболистките на Монтана победиха с 90:61 точки Шоутайм /Варна/ в среща от 6-ия кръг на шампионата. Мачът се игра в зала „Арена Вършец", заради ангажираност на зала „Младост" с волейболен мач.

Момичетата на треньора Преслав Пешев спечелиха три от четирите четвърти. Гостенките имаха лека преднина в първите минути. След това Монтана отговори със серия от 26:1. На почивката преднината им бе от 27 точки, като монтанчанки вкараха 7 тройки. Шоутайм спечели последната четвърт. За победителките най-резултатна бе Преслава Колева с 19 точки. За варненки с 25 точки завърши девойката на Монтана Габриела Ангелова.

Днес двата тима излизат един срещу друг в зала „Младост" в Монтана. Този мач трябваше да се играе на 10 януари във Варна, но тогава монтанчанки имат ангажимент в Адриатическата лига.