Дунав /Лом/ заслужи трофея в Монтанско, пътят към СЗ Трета лига е открит

29.05.2023 19:10

Отборът на Дунав (Лом) е шампион на монтанската IV дивизия за сезон 2022-2023. През кампанията възпитаниците на треньора Анатоли Тонов-Тоци тим записаха 17 победи, допуснаха само една загуба и финишира убедително на първото място с актив от 51 точки и 118-5 голова разлика. Подгласници на крайдунавския тим в класирането станаха Вихър от село Николово (14-2-2, 92-26, 44 т.) и Ком (Берковица)-13-2-382-12, 41 т.

Председателят на Обл.С на БФС-Монтана Радой Христов връчи Купата на капитана на Дунав Цвети Неделчев. В награждаването се включи и съдийският шеф Николай Малджански. Освен футболистите и спортно-техническия щаб медали получиха президентът на клуба Гаврил Гаврилов-Гаро, кметът на община Лом д-р Георги Гаврилов и легендата на българския футбол Пламен Гетов, който отговаря за спорта в крайдунавския град.