Будучност спря Монтана на полуфинала в Адриатическата лига

26.03.2023 13:40

Монтана 2003 отпадна за поредна година на полуфинал в Адриатическата лига. В повторение на миналогодишния полуфинал, българският тим отстъпи на Будучност с 57:73. Финалната четворка се провежда в Подгорица и Будучност е домакин. За Монтана 2003 това бе пето участие на Финална четворка, но все още отборът не е преминавал полуфиналната фаза. Черногорките захапаха здраво още в първата част, като позволиха едва 10 точки на съперника. През първото полувреме разликата прогресивно растеше и почивката дойде при 43:30. Монтана 2003 успя да излезе по-мотивирано след паузата и успя да спечели третия период, но без да съкрати много разликата. Все пак българският тим успя да държи под напрежение Будучност до финалната четвърт. Будучност доминираше в подкошието и повече от половината актив дойде оттам, а домакините се възползваха по-добре и от грешките на Монтана.

За Монтана най-резултатна бе Анджелика Митрашинович с 16 точки, 13 добави Габриела Николова.

За домакините Мария Лекович завърши с 21 точки.

Снимка: waba-league.com