Дреновец счупи каръка с гръмка победа срещу Партизан

25.03.2023 16:32

Дреновец победи Партизан /Червен бряг/  4:0 в среща от 20 кръг на СЗ Трета лига и сложи край на лошата серия. За успеха вкараха Андерсон, Деян Захариев, Филип Георгиев и Емил Мандев. Опасен удар на Пламен Венелинов от гостите и спасяване на Юлиян Весков в началните секунди. При ответната атака Денис Димитров, останал сам, пропусна пред отсрещната врата. Двете положения дадоха обещаващо начало на срещата. Христо Димов не успя с глава за Партизан. Така се стигна до 34-ата минута, когато Галин Великов сбърка, червенобрежкия страж излезе неразчетено и Филип Георгиев откри резултата. Ответната реакция бяха пропуските на Михаил Милчев и Борислав Иванов. Удар на играч от Дреновец беше спасен от вратаря. Втората част започна с натиск на Партизан, а домакините заложиха на контраатаки. При една от тях Андерсон Силва покачи на 2:0.

Съперникът реагира с шут на Милен Тонев, Весков изби в гредата и после хвана топката. Червенобрежкият тим се хвърли напред, оголи тила си и противника го наказа. Деян Захариев надбяга Великов и направи резултата категоричен. Последваха пропуски за Дреновец. 180 секунди преди края Емил Мандев вкара четвъртия гол. Гостите дадоха две жертви. Венелинов напусна терена с контузия в 20-ата минута. Тонев пък излезе с травма в 80-ата и отбора му доигра мача с 10 футболисти.

За Дреновец започнаха Юлиян Весков /к/, Деян Захариев, Костадин Илиев, Теодор Тошев, Филип Георгиев, Алекс Тодоров, Андерсон, Ангел Каишев, Александър Славейков, Денис Димитров, Ангел Петров