Какво е добре да знаем казината на веригата efbet? На кого принадлежат? Вижте повече информация за целия проект тук.
Кой стои зад веригата
Собственици на игралните зали ефбет са братята Цветомир и Боян Найденови, известни още като Цеките. Двамата притежават и най-големия сайт за онлайн залози efbet.com. Основават компанията си през 2006 г., като получават лиценз за онлайн хазартна дейност в Малта. В островната държава и до днес се намира седалището на фирмата им BroBet Limited, която управлява веригата казина и онлайн платформата за залагания. В началото сайтът за залози се нарича BalkanBet, а от 2011 г. носи името efbet, което се използва и за казината.
Цеките имат опит в хазартната сфера от началото на 90-те години на миналия век, когато от най-ранна възраст помагат в бизнеса на своя баща, Стефан Найденов, който е сред основните движещи сили в Еврофутбол по това време.
Колко игрални зали на ефбет има в България
Компанията на Боян и Цветомир Найденов ръководи около 80 игрални обекта. Най-много са те в София и могат да бъдат намерени в почти всички софийски квартали: Младост, Люлин, Надежда, Лозенец, Иван Вазов, Борово, Хаджи Димитър, Красна поляна, Красно село и т.н. Във всичките големи български градове също има казина на ефбет: Пловдив, Варна, Бургас, Русе, Плевен, Стара Загора. Може да посетите техни обекти също и в много средно големи и малки населени места: Велико Търново, Перник, Сливен, Ямбол, Велинград, Свиленград, Благоевград, Кулата, Хасково, Троян, Търговище, Харманли, Шумен, Самоков, Сандански, Пазарджик, Павел баня, Димитровград, Петрич.
Всяко от казината разполага както със слот машини, така и с настолни игри като рулетка. Натрупва се както локален джакпот за съответния обект, за който има всекидневно теглене, така и общ джакпот. Всяка зала е оборудвана и с екрани, на които се излъчва спорт на живо от всички точки на света.
За да направят преживяването още по-пълноценно, собствениците на efbet създават и верига от спортни барове. Те се помещават в сградите на някои от казината (Пловдив, Варна, Свиленград и три в София: Борово, Младост, Люлин). В тях на клиентите се предлага разнообразно меню, както и възможността на видео стени от HD екрани да наблюдават по няколко спортни срещи едновременно.
Братята Цветомир и Боян Найденови са първите, които създадоха в България и така наречените ефбет shop-ове. Своеобразните мини игрални зали комбинират емоцията от казино игрите с адреналина от спортните предвиждания. В тези наземни обекти от веригата могат да се правят и двата типа залози.
Колко хора работят
Компанията на Цеките е един от най-сериозните частни работодатели у нас. Служителите в различните ѝ обекти наброяват над 1200 души. Тук се включват както екипите на всяко от казината, така и многобройните трейдъри, които поддържат онлайн платформата за хазартни игри.
От 2017 г. брандът откри свой клон и в съседна Румъния, където поддържа сайт за залози и няколко казина. През 2020 г. се очаква стартиране на дейност също в Сърбия, Италия и Испания.