223 са случаите на заболели от морбили в Северозапада от началото на годината. Най-много са в област Враца – 211, в област Монтана – 11 и само един във Видинско.
В цялата страна случаите са 408, съобщават от здравното министерство. Повече от половината от тях са във Врачанско.
Заболели са регистрирани и в областите Плевен – 118, Ловеч – 51, София-град – осем, Варна – три, Русе – два, Перник – един, София-област – един и Търговище – един.
От всички регистрирани болни за тази година 83% - или 337, са деца.
208 са без ваксини – някои заради ненавършена възраст, при 34 имунизационният статус е неизвестен. Първата ваксина срещу морбили е на 13-месечна възраст, а втората при навършване на 12 години.
44 518 ваксини срещу морбили, паротит и рубеола, са сложени на деца и възрастни от 1 януари до 22 юни.
СИТ





