Събития

Започва третирането срещу кърлежи и комари в община Видин

  08.04.2025 09:15             
Започва третирането срещу кърлежи и комари в община Видин


Община Видин ще извърши първата за годината обработка на открити площи срещу кърлежи. Тя е предвидена за 9 и 10 април- в сряда и четвъртък, при подходящи метеорологични условия. Това обясни Светла Ангелова, началник отдел "Екология“:
"Постарали сме се с колегите от Общинското предприятие "Чистота, озеленяване и благоустройство" да подготвим всички детски площадки, включително парковете, междублоковите пространства и зелените площи, за да може преди сряда всичко да е готово за обработката за кърлежи. Защото много е важно тревата да е ниска, за да е качествена обработката. При нужда ще има и следваща обработка.   
Всичко това е във връзка с договор от 1 април тази година. Имаше процедура, имаме и сключен договор с изпълнител "ДДД-1" ООД, имаме и план- график..." 
Около всяка детска площадка ще има поставен лист с указания кога и с какво е направена обработката на тревните площи. Целта е родителите да знаят кога могат да пуснат отново децата си да играят там. 
Ще последват и ларвицидни обработки на биотопите на комарни ларви, допълни Ангелова. Предвидено е това да стане в периода 14-30 април. Община Видин си запазва правото на промени в графика при наличие на неподходящи метеорологични условия.
 

//bnr.bg/vidin



Ботев Враца матира Арда в последния кръг от редовния сезон
Малко дете се простреля с газов пистолет в Лом
Поредни победи за Дюш - Офк ,,Локомотив'' - Мездра в международен турнир
Време да открехнем завесата зад 51-вите традиционни празници на културата "МЕЗДРА МАЙ"
Гордост, за Берковица!
Великденски концерт изпълни с настроение и пъстрота центъра на Берковица