Три медала за видинските атлети от Националния шампионат

01.07.2024 12:38

Три медала заслужиха състезателите на видинския клуб "Радуканови" от Националния шампионат за момчета и момичета под 16 години, който се проведе във Велико Търново.
Васил Антонов, който преди броени дни стана републикански шампион на 200 м и 400 м при юношите под 18 години, при по-малките стана първи в спринта на 100 м. В сериите видинският лекоатлет премина дистанцията за 11.07 секунди, което е негов личен рекорд, и спечели финала с резултат от 11.09 сек.
Пламен Митков заслужи републиканската титла в шестобоя с категорични победи в три от дисциплините - на 100 м (12.36 сек.), скок дължина (5.95 м) и 800 м (2:14.48). Видинският лекоатлет завърши втори на 100 м препятствия и на скок височина. С общ резултат от 378 точки Митков заслужи златният медал.
Божидара Иванова завоюва сребърен медал на 100 м препятствия с личен рекорд 15.23 сек.