Дубълът на Ботев /Враца/ с тежка загуба от Севлиево

01.04.2024 17:00

0:1 Добрин Петров 7, 0:2 Николай Георгиев 22, 1:2 Мирослав Маринов 25, 2:2 Тодор Цонев 32, 3:2 Иван Нешков 40, 3:3 Никола Арнаудов 44, 3:4 Атанас Фиданин 69-дузпа
Дублиращият отбор на Ботев Враца загуби с 3:4 домакинството си на ФК Севлиево в изключително драматичен мач изпъстрен с обрати.
Гостите от Севлиево поведоха с 2:0 до 22-ата минута. Първо се разписа Добрин Петров, а след това и Николай Георгиев.
През това време обаче ботевци пропуснаха 4 чисти голови положения, като Митко Панов, Иван Нешков, Георги Василев и Мирослав Маринов не успяха да отбележат.
В 25-ата минута Мирослав Маринов получи пас зад гърба на защитата, надбяга съперниците и излезе сам срещу вратаря, като реализира за 1:2.
В 32-ата минута Митко Панов центрира от ъглов удар и Тодор Цонев отбеляза с глава.
Пълният обрат стана в 40-ата минута, когато Мирослав Маринов проби отдясно, извади към Иван Нешков, който отбеляза.
За съжаление гостите изравниха до почивката, когато Никола Арнаудов отбеляза за 3:3.
През второто полувреме гостите стигнаха до победата, след като получиха право да изпълнят дузпа в 69-ата минута и Атанас Фиданин бе точен.
БОТЕВ II: Любомир Василев, Емил Панов, Тодор Цонев, Пламен Петров, Георги Георгиев, Деян Танчев, Ивайло Дудушки, Митко Панов, Иван Нешков (60 – Николай Стефанов), Мирослав Маринов (60 – Николай Константинов), Георги Василев (75 – Паоло Ценов)