Монтана с грешна стъпка на четвъртфинала

25.03.2024 10:20

Волейболистите на Монтана направиха фалстарт в плейофите. В зала „Младост" момчетата на треньора Даниел Пеев отстъпиха с 1:3 гейма на ЦСКА в първа ¼ финална среща. В тази фаза се играе до две победи от три мача. В понеделник ЦСКА приема Монтана. При успех се класира на ½ финал. При загуба третия мач отново е в Монтана, на 28 март.

В препълнената със зрители зала „Младост" момчетата на треньора Даниел Пеев поведоха в резултата. Те имаха преднина от 4 точки. ЦСКА на няколко пъти се доближи до точка, но в крайна сметка домакините затвориха гейма при 25:20 точки. В следващите две части гостите от София, подкрепяни от верните си фенове, направиха обрат за 2:1, след 25:21 и 25:19 точки. Най-интерес бе четвъртия гейм. След гонитба в резултата се стигна до равенство 21:21. Владимир Станков и Александър Симеонов отбелязаха за ЦСКА за 23:21. Състезателите на Монтана се мобилизираха и след четири поредни точки поведоха с 25:24. Тодор Вълчев направи 25:25. Стойко Ненчев затвори гейма при 27:25 за успеха на гостите с 3:1 гейма. Най-полезен за ЦСКА стана центърът Стойко Ненчев със 17 точки. За Монтана Фахри Путратама реализира 19 точки. Кристиан Валчак завърши с 15 точки. Бруно Рубо приключи с 13 точки.