Пъстрина триумфира в Ел Класико

18.09.2023 19:10

Снимка: Вихър Николово

Отборът на Пъстрина победи с 2:0 Вихър в завърналото се отново на стадиона в с. Николово Ел Класико на монтанската IV дивизия. Мачът бе доста оспорван и на високо за това ниво на българския футбол.

Гостите можеха да открият резултата още в 4-та мин., но ударът от фаул на Пиер Пиеров срещна напречната греда. Малко след това домакините също се отчетоха с една греда, дело на Цветелин Анжелов. Магистър-фармацевтът все пак записа името си сред голмайсторите, като две минути преди почивката се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу бившия таран на Монтана Росен Кръстев-Роко, който в това регионално дерби игра като централен защитник. Крайният резултат бе оформен в 66-та мин., когато Антонио Антонов бе изведен в наказателното поле и изпрати топката в далечния ъгъл, която преди да спре в мрежата се отклони от гредата.