U19 на Ботев падна от Дунав у дома

02.04.2017 17:19

U19 на Ботев падна във Враца от Дунав с 0:2. Двубоят от ХХ кръг започна равностойно. И двата отбора не създадоха кой знае какви опасности през първата част, като играта се водеше предимно между двете наказателни полета. Пред домакините се откриха два шанса, но Грег Мицов стреля по диагонала в аут, а силният шут от дистанция на Георги Кузовски бе спасен от вратаря. Стражът на врачани Стилиян Бонев се намеси два пъти и предотврати сигурни попадения. В 41-та мин. обаче бе безпомощен, когато Цветелин Иванов с глава вкара за 0:1.

През второто полувреме гостите определено бяха по-добрият отбор. В 67-та мин. Сонер Хюсеин с глава узакони превъзходството им за 0:2. Единствената възможност пред врачани се откри в 83-та мин., когато Виктор Василев елиминира бранител и стреля, но топката се плъзна по напречната греда. Вратарят на ботевци Бонев на няколко пъти опази мрежата си от нови попадения.

За Ботев играха: Стилиян Бонев, Георги Влайчовски, Минко Ластарджиев, Стелян Иванов, Георги Кузовски, Иван Велчев, Габриел Каменов, Николай Михайлов, Павел Головодов, Грег Мицов, Виктор Василев /Иван Ерменков, Ваклин Николов и Димитър Димитров/.

В двубой от кръга Локомотив /Пловдив/ се наложи над Монтана с 6:2.