Кариана победи Ботев насред Враца

18.02.2017 13:35

Втородивизионният Ботев загуби във Враца последната си контрола преди пролетния дял на първенството от лидера в Северозападната Трета лига Кариана /Ерден/ с 0:2. В 18-та мин. домакините останаха с човек по-малко, след като главният съдия Росен Гановски изгони Мариян Иванов, който в наказателното поле на гостите влезе с бутоните в краката на Николай Дичев. Няколко минути по-късно пък реферът санкционира в жълто Иво Михайлов, спрял непозволено пробив на Петър Димитров. Прекият свободен удар беше изпълнен от Йордан Тодоров-Паро. Вратарят Чeботари изби в напречната греда топката и кълбото се върна на терена. От упор Петър Димитров стреля, но стражът на врачани се намеси отново решително. Той обаче нямаше шанс при добавката от един метър на Борис Петков, който бе точен за 0:1. Веднага след гола числено равенство беше възстановено, като в игра за Ботев се появи Илия Карапетров. До почивката домакините така и не стигнаха до реална заплаха на противниковата врата. За сметка на това пък Петър Димитров в 44-та мин. можеше да увеличи преднината на своите. Това стори Евгени Игнатов-Бамзе в 66-та мин. с премерен удар от около 20 метра. Най-чистото положение през втората част за врачани бе в 84-та мин., когато Тодор Чаворски стреля от упор от десетина метра, но топката се отби в Георги Георгиев и излезе в корнер. 2 мин. по-късно Иво Харизанов с глава прати кълбото в ръцете на вратаря.

В групата на Ботев /Вр/ за мача треньорът Сашо Ангелов включи: Николай Чеботари, Иво Харизанов, Иван Пенев, Мариян Иванов, Тодор Гочев, Любомир Танев, Ивайло Михайлов, Емил Стоев, Спас Георгиев, Милен Василев, Петру Леука /Ивайло Яначков, Христо Митов, Илия Карапетров, Иван Тошев, Николай Маринов, Денис Цолев, Тодор Чаворски, Павел Головодов, Андрей Шахкелдян, Мартин Сандов, Христо Спасов и Минко Ластарджиев/.

Наставникът на Кариана Георги Владимиров пристигна с: Павел Станев, Ангел Цолов, Георги Георгиев, Цветко Иванов, Николай Дичев, Йордан Тодоров, Борис Петков, Диян Иванов, Ангел Русев, Евгени Игнатов, Петър Димитров /Ивайло Сайков, Милен Лефтеров, Георги Цеков, Емануил Петров, Николай Николов, Румен Рангелов и Борислав Боянов/.