Монтана продължи победния си ход в Суперлигата

16.01.2017 21:05

Лидерът в Суперлигата Монтана продължи победния си ход и след прекъсването в шампионата. Играчите на Даниел Пеев спечелиха гостуването си на Миньор /Перник/ с 3:1 /25:17, 25:22, 32:34, 25:21/ и останаха на върха в класирането. Тимът от Северозапада наложи своето темпо още в самото начало на срещата и бързо натрупа солиден аванс, който му позволи да поведе в резултата. Вторият гейм бе доста оспорван. Монтана успя да стопи изоставане от 16:19 и да спечели с 25:22 за 2:0. В третата част двата отбора бяха равностойни. Домакините спасиха пет мачбола и не позволиха срещата да завърши. Перничани намалиха изоставането си след 34:32. Миньор започна по-добре четвъртия гейм, но след 15-та точка гостите показаха, че неслучайно са лидери в първенството. За Монтана това бе 11-а победа като до момента отборът има само една загуба от ЦСКА.