Бойчиновци настигна Шурданица на върха. Останалите резултати

23.10.2016 19:11

Бойчиновци спечели с 2:0 срещу Шурданица в дербито на Х кръг на четвърта монтанска футболна дивизия. Домакините вкараха по един гол в двете полувремена. Юношата на Монтана Валери Беров изведе напред домакините. В 33-та мин. нападателя получи от центъра ювелирен пас от играещия треньор на тима Александър Александров-Вош и пусна топката покрай вратаря Ивайло Цветанов. През втората част гостите от Георги Дамяново пропуснаха да изравнят чрез Симеон Гачовски, чийто удар с глава не намери мрежата. Резервата Мирослав Димитров-Мичко вкара второто попадение за Бойчиновци 5 мин. преди края, като наказа грешка в защитата на противника.

Останалите резултати от Х кръг: Вихър /Бързия/ - Септември /Медковец/ 0:0, Пъстрина 2012 /Николово/ - Люта /Владимирово/ 12:0, Ленчо /Якимово/ - Озировец /Долно Озирово/ 1:2 и Вършец – Алмус /Лом/ 6:1. Вихър /Николово/ и Миньор Кипровец /Чипровци/ почиваха.

Лидер във временното класиране е Бойчиновци с 19 т. Толкова има и Шурданица, а на трета позиция е Пъстрина със 17 т.