U15 на Ботев би комшии и се качи на върха

20.10.2016 16:37

U15 на Ботев /Вр/ би Монтана с 2:0 в комшийското дерби от VI кръг на първенството в зона „Велико Търново“. Първата част премина при леко превъзходство на домакините. В 5-та мин. капитанът Денис Русинов по чудо не откри резултата. Негов удар беше блокиран на метър пред голлинията. В 11-та мин. шут на Иван Марианов от фаул доведе до суматоха в пеналта на гостите, при която изстрел на Русинов пак бе спрян от защитник. В 24-та мин. Валентин Георгиев-Джони заби неспасяемо топката с глава след перфектно центриране от фланга Вени Йотов. В 28-та мин. Теодор Петков със страхотно изпълнение от въздуха затрудни в максимална степен вратарят на врачани Денис Йонков, който успя да избие влизащата под гредата топка.

След почивката продължи мъжката борба от страна и на двата отбора между наказателните полета на тежкия терен. В последаната 70-та мин. Иван Марианов със своя специалитет – бомбен шут от 30 м, оформи заслужената победа на домакините с 2:0. Ботев се изкачи на първото място в класирането с 12 т.

Треньорът на домакините Тодор Гарев беше включил в групата за мача: Денис Йонков, Милен Кацаров, Вилямс Валериев, Деян Пророков, Мартин Александров, Николай Албенов, Венелин Йотов, Иван Марианов, Денис Русинов, Галин Тодоров, Валентин Георгиев /Константин Иванов, Мирослав Маринов, Никола Цолов, Ивайло Тодоров, Теодор Димитров, Николас Петров и Кристиян Кирилов/.

От Монтана наставникът Юлиан Райчев доведе: Ивелин Тодоров, Християн Фачиков, Антоан Димитров, Алекс Тодоров, Валерио Валериев, Владимир Мичов, Иво Иванов, Богомил Василев, Рослав Найденов, Теодор Петков, Румен Георгиев /Богдан Богданов, Александър Иванов, Ангел Иванов, Бисер Ангелов, Альоша Альошев, Мирослав Иванов и Антонио Антонов/.