Монтана надви Кариана и ще зимува в Топ 3 /Снимки/

08.12.2019 17:58

Монтана победи с 3:1 Кариана в регионалното дерби на 18-ия кръг на Втора лига. Головете паднаха след почивката, а монтанци ще зимуват трети във временното класиране.

До почивката на два пъти Атанас Илиев и веднъж Сергей Георгиев не успяха да вкарат за Монтана. Най-чистото положение за ерданчани пропусна Халил, чийто удар в 39-та минута мина до гредата. В 48-та минута Николай Цветков – Демона се възползва от грешка в защитата на Кариана и откри резултата. Топката срещна лявата странична греда исе оплете в мрежата.

Девет по-късно с глава Николай Дичев можеше да върне карианци в мача, но ударът му мина на сантиметри от гредата. В 60-та мнитута капитанатъ на Кариана Евгени Игнатов – Бамзе бе съборен в наказателното поле на Монтана. Главинят съдия Иван Иванов остана безмълвен. Топката попадна у Атанас Илиев. Нападателят напредна сам и вкара за 2:0. В 79-та минута удар на Димитър Илиев бе изчистен почти от голлинията на гостите от Ангел Цолов. На два пъти Игнатов имаше шанс, но не вкара. В 89-та минута с шут по диагонала Тони Тасев бе точен за 3:0. Във втората минута от добавеното време с глава Георги Илиев доведе нещата до 3:1.

Старши треньорът на Кариана Веселин Великов бе категоричен, че съдията не е дал чиста дузпа срещу Игнатов.

Така тандема Светлан Кондев – Венци Иванов направиха три победи от три мача и оставиха Монтана на трето място.

Монтана – Кариана 3:1

1:0 Николай Цветков /48/

2:0 Атанас Илиев /60/

3:0 Тони Тасев /89/

3:1 Георги Илиев /90+2/

Монтана: Симеонов, Христов, Михов, Петров, Гаджалов, Айтов /63-Йорданов/, Д.Илиев, Тасев, Ат.Илиев /72-Антонов/, Цветков /88-Минков/, Георгиев

Кариана: Станев, Цолов, Г.Илиев, Николов, Дичев, Мичев /78-Чакъров/, Игнатов, Тодоров, Търтов /46-Ив.Илиев/, Бастунов, Халил

Жълти картони: Георгиев, Йорданов /Монтана/: Г.Илиев, Игнатов /Кариана/