Двоен удар на Ботев в Плевен, U15 се качи на върха поне за 24 часа

13.11.2019 19:02

Двете формации на Ботев /Вр/ в зона „Велико Търново” постигнаха победи в изтеглените срещи от 9-ия кръг срещу ОФК Спартак насред Плевен. Момчетата на Тодор Гарев лишиха мача в U15 от интрига ощe до почивката, когато дръпнаха с 4:0. В 10-та мин. капитанът Митко Панов откри резултата с добавка, след като вратарят отби топката след удар на Тони Даниелов от фаул. В 17-та мин. дойде ред и на Тодор Цонев да покаже майсторлък от свободен удар. Тупалката му от 32 м не даде никакъв шанс на стража на плевенчани. Парадът на Цонев продължи и в 20-та мин., когато със страхотна задна ножица направи класика, възползвайки се от чудесно центриране на Николай Константинов. Всичко приключи в 25-та мин. с гол на Роберто Росенов, оформил крайното 0:4. През втората част наставникът Тодор Гарев направи 7 смени, но пълната доминация на врачани се запази до края. С пропуски се отчетоха Божидар Христов, Тихомир Тодоров, Янислав Тонов и др. Показателно за разликата в класите бе и това, че домакините не стигнаха до точен удар във вратата на гостите. Ботев събра 14 т. и излезе на върха поне за 24 часа. Янтра 2019 и Етър засега са с по 13 т.

Победа записа и командата на Янислав Яков-Янко в срещата при U11. Ботевци дръпнаха с 2:0 след 2 попадения на Кристиян Манушев, плевенчани се върнаха в мача за 1:2, преди Крис Иванов да ги попари окончателно за 1:3. Врачани събраха 6 т. във временното класиране, като все още не са показали истинския си потенциал.