Приказката за Четата на Гарев продължава с класика срещу лидера

08.11.2019 17:07

Ботев /Вр/ срази лидера Янтра 2019 в дербито от 8-ия кръг на U15 в зона „Велико Търново“ само 48 часа, след като елиминира Локо насред Пловдив в 1/8-финалите за купата на БФС. Опасенията на наставника Тодор Гарев, че неговите момчета няма да издържат на сгъстения цикъл не се оправдаха. Дори през втората част превъзходството на домакините бе още по-осезателно, въпреки че тогава в състава бяха 9 футболисти, родени 2006 г., докато съперникът започна с почти изцяло с родени 2005 г.

Още във 2-та мин. Роберто Росенов бе фаулиран в пеналта и от отсъдената дузпа капитанът Митко Панов вкара за 1:0. Последваха няколко пропуска до почивката.

През втората част се заредиха положение след положение пред вратата на гостите. Павел Иванов и Йосиф Иванов нямаха шанс да вкарат. Пробив на Тодор Цонев доведе до пас към Борислав Христов, който майсторски овладя топката от въздуха на границата на пеналта и със страхотен изстрел направи 2:0. Николай Константинов оформи крайното 3:0 след асистенция на Дидо Танчев. В края на мача габровци пропуснаха дузпа.

„Няма как да не съм доволен. Момчетата си свършиха отлично работата през тази седмица. Чакаме жребия за 1/4-финалите, нямам предпочитания за съперника“, каза Тодор Гарев.