Монтана би в реванша Черноморец, но отпадна от турнира

21.10.2019 13:25
Монтана  би в реванша Черноморец, но отпадна от турнира

Монтана отпадна от турнира за купата на БФС при юношите старша възраст. В срещата реванш от 1/8-финалите монтанци биха с 2:1 Черноморец /Бургас/. В първия мач обаче момчетата на треньора Дилян Иванов отстъпиха с 0:2 и „акулите” продължават напред.

19-годишните футболисти на Монтана могат да съжаляват, че не отстраниха Черноморец. В началните минути на мача, игран на терена с изкуствена настилка в парк „Огоста”, имаха няколко положения, но вратарят Николай Горанов бе на мястото си. До 5-та минута удар на Румен Руменов бе спасен от Горанов, а Антонио Антонов би до гредата. Монтана поведе в резултата. В 34-та минута централният защитник Георги Замфиров се оказа най-съобразителен и преодоля Горанов за 1:0. В 50-та гостите изравниха чрез Стоев, който оставен сам засече с глава центриране от фаул. Монтана стигна до победния гол в 65-та минута от дузпа. Валерио Валериев бе съборен в наказателното поле и главният съдия Николай Малджански посочи бялата точка. Румен Руменов бе точен за 2:1.