Наши пилоти заеха призови места на писта „София” /Снимки/

18.08.2019 21:19

Румен Киров от Монтана е трети на писта „София” в серия „Макси”. Още двама пилоти на АСК Старт М /Криводол/ завършиха при най-мощните коли на затворен маршрут пътен възел до стадион „Герена”.

Заради закъсал автомобил стартът в клас „Макси” бе повторен. Колоната отново поведе Костадин Маршавелов от К2 Рейсинг тим с „Митсубиши Лансер EVO 10”, който и спечели надпреварата. След него остана Илия Царски от Автоцар с „Митсубиши Лансер EVO 9”. Трети е пилотът на криводолския тим Румен Киров със „Субару Импреза”. Интересна бе борбата между Киров и неговият сътборник Светослав Манастирски с „Митсубиши Лансер EVO 8”. До шестата обиколка Манастирски водеше на Киров. „Субару-то” бе по-подготвено, а и опитът на писта си каза думата, и Киров направи 20 обиколки. Манастирски остана шести, а след него се нареди Момчил Младенов от Старт М с „Лада 2107” с мотор от БМВ. Двамата успяха да навъртят 18 обиколки по трасето. От изминалите три кръга Румен Киров има второ място в Хасково и сега трето в София. След близо 4- годишно прекъсване Светослав Манастирски се завърна на писта.

Най-доброто представяне на пилот от Северозападна България е на Милчо Стефчев. Пилотът на Жикомотор спорт /Видин/ е втори в клас „Лада”. В серия „Тунинг” Иван Иванов от видинския тим с Хонда Сивик е седми. Осми остана Кристиян Тодоров от Жико, със Ситроен Саксо, в серия „Спорт”. Следващият кръг на затворен маршрут е в Стара Загора.