ВК Монтана сломи Дунав в Русе с тайбрек, утре играят пак, но за купата

17.12.2018 08:04

Волейболистите на Монтана победиха с 3:2 гейма при гостуването си Дунав /Русе/ в среща от 10-ия кръг на Суперлигата при мъжете. Успехът за момчетата на треньора Даниел Пеев не дойде след обрат.

Дунав използва домакинството и успя да спечели първата част с 25:22 т. Гостите се върнаха в мача по най-добрия начин. Монтана поведе с 2:1 игри след като затвори геймовете на 17 и 20 точки. Дунав показа, че не се е отказал и прати мача в тайбрек след 25:21. В петата част Монтана и Дунав трудно се надиграха, но след 18:16 гостите спечелиха срещата с 3:2 гейма.

В едва втората среща за монтанци Аспарух Аспарухов стана и топ-реализатор с 24 т. /4 аса, 3 блокади/, по 22 добавиха Златко Кьосев /1 ас/ и Виталий Бондар /1 ас, 4 блокади/. За Дунав Данаил Милушев, чийто корени са от Монтана, завърши с 24 т.

Двата отбора отново се изправят един срещу друг утре. От 18 часа в зала „Арена Монбат” Дунав и Монтана играят среща от 4-ия кръг на турнира за купата на България.