Втора победа за БК Монтана

21.10.2018 07:51

Монтана 2003 записа вторr пореден успех от началото на сезона в женската „А“ група. Тимът очаквано победи у дома по-младия и не толкова опитен тим на Шампион 2006 с 89:65. Баскетболистките на Стефан Михайлов спечелиха мача най-вече след силно първо полувреме, в което натрупаха и по-голямата част от разликата.

След този двубой Монтана 2003 е с баланс 2-0, докато столичният тим е с победа и загуба. В следващия кръг Монтана 2003 гостува на Берое Стара Загора в дербито в първенството, докато Шампион 2006 приема Локомотив Стара Загора. Двубоят започна с размяна на кошове, но след това домакините взеха инициативата. Те натрупаха аванс от няколко точки, а след първата част водеха 23:17. През втория период Монтана 2003 постепенно увеличи разликата в своя полза и на почивката тя вече бе 19 точки при 47:28. Най-сериозното предимство на тима през това първо полувреме бе в играта в подкошието.

След паузата Шампион 2006 оказа много по-сериозна съпротива на домакините. Мачът бе много равностоен, а преди заключителните десет минути тимът на Стефан Михайлов водеше с 69:49. През последната част домакините контролираха събитията на терена и без проблеми спечелиха.

Старши треньорите на двата отбора дадоха шанс за изява в мача на всички свои състезателки. Преслава Колева бе най-резултатна за успеха с 16 точки. Дебора Филипова отбеляза 15, с 12 е Габриела Ангелова, а Цветомира Шаренкапова добави 10. За Шампион 2006 Деница Петрова завърши с 19 точки, а Елена Димова се отчете с 18.